Türk Kadını Ruju Seviyor
www.KupavaLe.com (Arsiv Ana sayfa) => Güzellik Ve Makyaj

Konu: Türk Kadını Ruju Seviyor

Sayfa: [ 1 ]

bLue 03.10.2008 23:24:25
Türk Kadını Ruju Seviyor

Makyaj ürünlerinden en sık dudak parlatıcısı alınırken, Türk kadını ortalama her 4 ayda bir yeni bir dudak parlatıcısı satın alıyor. En seyrek alınan ürün ise ortalama 5,7 ayda bir alınan allık oldu.

Makyaj ürünleri için tüketicilerin kullandıkları alım kanallarında ilk sırada parfümeri/uzman mağaza bulunuyor.

Araştırmaya göre, kadınların çoğunluğunun düzenli olarak cilt bakım ürünü ve renkli kozmetik satın aldığı mağazalar bulunuyor. Buna göre kadınların yüzde 42’si cilt bakım ürünleri alışverişlerini düzenli olarak aynı mağazalardan yaparken, yüzde 25’i ise her defasında farklı bir mağazayı tercih ediyor.

UYGUN FİYAT VE ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ KADINLARIN TERCİHİ
Araştırmaya göre, hem cilt bakım ürünleri hem de makyaj malzemesi alışverişi için alışveriş yapılacak mağazayı seçerken uygun fiyat ve ürün çeşitliliği tüketicilerin önem verdiği kriterler arasında ilk sırada geliyor. Sonrasında ise cilt bakım ürünleri kategorisinde mağazada tanınmış markaların satılıyor olması önem taşırken, makyaj malzemesi ürünleri alışverişi için mağazada birçok farklı markanın satılıyor olması önem taşıyor.

Her 2 ürün kategorisi için marka kararı verirken markanın bilindik olması ilk sırada dikkat çeken faktör olurken, diğer önemli faktörler ise fiyat, ürün çeşitliliği ve tanıdık tavsiyesi olarak sıralandı.

Cilt bakım ürünleri kategorisi içinde kadınların yüzde 81’i, göz bakım kremi için yüzde 76’sı planlı alışveriş yaparken, makyaj malzemesi kategorisi içinde planlı alışverişin en yüksek olduğu kategori ise yüzde 58 ile fondöten oldu.

Tüketicilerin makyaj malzemesi ürünleri alışverişlerinde, markaların yaptığı promosyonların etkili olduğu belirtilen araştırmaya göre, tüketiciler için en cazip promosyonlar fiyat indirimi ve ikinci ürüne yüzde 50 indirim olarak belirlendi


Sayfa: [ 1 ]